رحلت حضرت رسول اکرم و شهادت امام حسن وامام رضا (ع) بر تمامی مسلمین تسلیت باد

رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام ، حضرت ختمی مرتبت ، سید المرسلین ، محمد مصطفی (ص) و شهادت سبط اکبرش حضرت امام حسن مجتبی (ع) و و امام رضا (ع) بر همه شیعیان و دوستداران آن حضرت و شما عزیزان تسلیت باد .

 

امیدوارم که مورد لطف آن بزرگواران در این دنیا و مورد شفاعت آنها در روز قیامت قرار گیریم
رسول گرامى و اهل بیت وى، مظهر اسماء الهى و آیینه تمام نماى صفات جمال و جلال حق اند. آنان، پیشوایان بشر به سوى فضایل و ارزش هاى متعالى انسانى و الهى اند و آشنایى با ابعاد گوناگون شخصیت و زندگى این رهبران الهى، بهترین توشه سالکان راه حقیقت و پاکبازان طریق سعادت و کمال است. 
ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) ، که بنای ستم و بیدادی را که بر فرزند آدم می‌رفت برانداخت و نوای خوش قسط و عدل را در جهان طنین‌‌افکن‌ ساخت؛ بزرگمردی که در پیشگاه انسانیت، سرود توحید سر داد. با ظهورش پابرهنگان و آنانکه اربابان بیداد به استضعافشان کشانده‌ بودند، گوهر آزادگی و حریت را در آغوش کشیدند. او از جهان رفته است اما دیری نخواهد پایید که واپسین حجت توحید بر انسان عرضه می‌گردد تا مومنان در پرتو خورشید اسلام، شاهد غروب بتان باشند. در چهاردهمین قرن از ظهور حضرت محمد مصطفی(ص) که جهان بشری پرشورتراز پیش گردیده، ندای بلند توحید که از گلوی پاک آخرین پیامبر خدا برخاست هنوز در پهنه کره‌ خاکی طنین‌انداز است و امت او در روز وفاتش پیام وحدت خویش را در مأذنه‌های رفیع و شکوهمند اسلام به گوش جهانیان می‌رسانند.
همچنین سالروز شهادت سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) 
که در روزهای طوفانی صدر اسلام در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد ولی نیرنگ منافقان و دشمنان اسلام در لباس دوستی دین و امارت مسلمین ،از کاسه زهرآگین دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد.
همچنین در ایام غمبار سالگرد شهادت غریبانه و مظلومانه امام علی بن موسی الرضا(ع)،
آن امام همام را اینگونه خطاب قرار می‌دهیم که ای امام غریب! ای قبله‌آمال مشتاقان ، هنگامی که نقش گنبد پر نور تو در پرده‌ چشمانمان می‌افتد، آمیزه‌ای از احساس تعالی و شکوه در قلب‌‌هایمان می‌نشیند. و حاصل این پیوند چیزی نیست جز روز افزون شدن آتش عشق ولایت تو که به مثابه‌ میراثی پرارج در سینه‌هایمان جاوید شده ‌است.
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند :
هیچ فقری از نادانی بدتر نیست و هیچ مالی از عقل سودمندتر نیست و هیچ تنهائی از خودپسندی وحشتناک تر نیست و هیچ مددکاری از مشورت بهتر نیست و هیچ عقلی چون عاقبت اندیشی نیست و هیچ حسب و نسبی چون خوشخوئی نیست و هیچ عبادتی همانند فکر کردن نیست.
حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) :
برای دنیایت چنان کار کن که گویا همیشه زندگی میکنى، و براى آخرتت به گونه ای کارکن که گویا فردا خواهى مُرد، و اگر عزّتى بدون بستگان و شکوهى بدون سلطنت خواهى، از معصیت و نافرمانى خدا به طاعت و فرمانبرى خداوند عزّوجلَّ درآى.
حضرت امام رضا(علیه السلام) :
عقل شخص مسلمان تمام نیست، مگر این که ده خصلت را دارا باشد:1ـ از او امید خیر باشد. 2ـ از بدى او در امان باشند. 3ـ خیر اندک دیگرى را بسیار شمارد. 4ـ خیر بسیار خود را اندک شمارد. 5ـ هر چه حاجت از او خواهند دلتنگ نشود. 6ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود. 7ـ فقر در راه خدایش از توانگرى محبوبتر باشد. 8ـ خوارى در راه خدایش از عزّت با دشمنش محبوبتر باشد. 9ـ گمنامى را از پرنامى خواهانتر باشد. 10ـ سپس فرمود: دهمى چیست و چیست دهمى؟ به او گفته شد: چیست؟ فرمود: احدى را ننگرد جز این که بگوید او از من بهتر و پرهیزکارتر است.
روابط عمومی شرکت تولیدی نایلون سپید ایام سالگرد رحلت حضرت ختمی مرتبت، محمد بن عبدالله(ص) و شهادت دومین پیشوای معصوم مذهب تشیع حضرت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت عالم آل محمد(ص) حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) را به عموم ملت مسلمان ایران تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت می‌نماید همه ما را از پیروان و رهپویان طریق نبوت و امامت قرار دهد.

/ 0 نظر / 23 بازدید